Letenky do Thajska

    Zpáteční letenka   Jednosměrná letenka  
Odlet: Návrat:
Odkud: Kam:
dospělý mládež
(12-24 let)
senior
(od 60 let)
dítě
(2-11 let)
dítě, kojenec
(do 2 let)
Interval:   v zadaných dnech     ±1 den     ± 2dny 
Dopravce:  
      
     

letenky


Levné letenky a hotely - Thajsko

Reklama Google:
Práce v Německu, Práce v zahraničí, Práce v zahraničí, Práce v Německu,


Letenky do Thajska
U této letenky do Thajska je snížený poplatek o 250 Kc. Sleva je již odectena od celkové ceny letenky do Thajska a cena je již uvedena se slevou.
Letenky do Thajska patrí mezi nejprodávenejší letenky v zemi. Jejich výhodou je nízká cena a velký výber leteckých spolecností. Pro zakoupení letenky do Thajska prosíme, vyplnte formulár na této stránce.
Pokud je letenka do Thajska uvedena mezi akcními letenkami, mužete využít slevy nejen od nás, ale i od leteckých spolecností.
K cene letenky do Thajska už nebude pripocítán žádný další poplatek (napr. palivový poplatek ci fícko apod.). Dekujeme za zakoupení letenky do Thajska.


Thajsko

Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie. Hlavním městem je Bangkok, thajsky nazývaný Krung Thep. Thajsko patří k častým turistickým cílům.

Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam (????), které bylo oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a znovu v letech 1945 až 1949. Etnonymum Thai v thajštině původně znamenalo „svobodný“.

Thajsko - Chování, zvyky

Tolerance a pohostinnost

Thajsko je na celém světě proslaveno svojí tolerancí a pohostinností a průměrný turista nebude mít žádné potíže přizpůsobit se místním zvyklostem. Každý návštěvník, který vstoupí do neznámé společnosti by měl dělat pouze věci kterými si je naprosto jist a vyhnout se tak mnoha nepříjemným situacím. V podstatě, vše je pouze věcí zdravého rozumu a dobrého vychování - a ne vše je zásadně odlišné od standardů chování v jeho vlastní zemi - ale několik pravidel společenského chování je thajskou specialitou a zde na ně bude poukázáno.


Úcta k monarchii a náboženství

Thajsko má hlubokou, tradiční úctu ke své královské rodině a návštěvník by měl být proto velice opatrný a měl by vzdávat patřičný respekt králi, královně a královským dětem. Před každým filmovým představením nebo jiné veřejné události se hraje státní hymna a promítá se portrét krále. Přitom publikum stojí. Pokud navštívíte nějakou veřejnou událost na které je přítomen člen královské rodiny je nejlepší způsob chování sledovat zástup a dělat to co dělá on.


Urážka monarchie

a majestátu je pravděpodobně největší faux pas, které může cizinec v Thajsku spáchat a jistě se za to na Vás bude každý Thajec v lepším případě velice zlobit, v horším případě se vystavujete soudnímu stíhání a vysokým trestům. Počmárat nebo potrhat bankovky nesoucí portrét krále je těžký přestupek. Dokonce je jenom pomačkat není vhodné a svědčí to přinejmenším o špatném vkusu. Thajci jsou velice pozorní a citliví při jakémkoliv zobrazování portrétu krále a budou Vás velice bedlivě sledovat jestli se nedopouštíte jakéhokoliv urážlivého jednání. Můžete například spatřit poštovní úředníky odstraňující známky z dopisů přinesených cizinci, ale ne kvůli tomu, aby si známky ponechali, ale proto aby portrét krále byl nalepen ve vzpřímené poloze (cizinci nalepují známky často vodorovně).

Buddhovy vyobrazení

Stejně tak je potřeba chovat nejvyšší respekt ke všem obrazům Buddhy. Všechny jsou považovány za posvátné, bez ohledu na to, zda jsou staré nebo nové, velké nebo malé, v celku nebo jenom fragmenty, bez ohledu na jejich uměleckou nebo tržní cenu. Pokud jde o pravidla chování v chrámech doporučuji pozorně pročíst kapitolu náboženství.


Společenské chování

Pravidla společenského chování nejsou již tak striktně definována jako ohledně monarchie a náboženství. Zvláště to platí v Bangkoku, kde je západní způsob života lépe známý a přijímaný než ve zbytku země. Nicméně, to co je přijatelné v Bangkoku může být mnohem méně přijatelné na venkově kde jsou staré zvyklosti ještě velice silné. Zde je několik pravidel, které byste měli mít stále na mysli:


Pozdrav

Thajci si při setkání nepodávají a netřesou rukama. Místo toho sepnou ruce jako při modlitbě, tak aby špičky prstů směřovaly přibližně do výše obličeje a lehce skloní hlavu. Toto gesto se nazývá vaj. Obecně platí, že vždy první pozdraví osoba mladší a starší mu stejně odpoví. Dobře se podívejte jak to dělají a dělejte to také tak. Nic tím rozhodně nezkazíte, ba právě naopak.


Zdvořilé poděkování
Stejně nic nezkazíte, když budete za cokoliv velice zdvořile děkovat, nebo když budete v hovoru často používat zdvořilostní a děkovací slovo "khrab". Zde platí čím více, tím lépe.


Nohy a hlava

Za hrubý prohřešek je považováno dávat nohu přes nohu a směřovat s ní k druhé osobě, tak aby se jí tato musela vyhnout. Noha je považována za pokorný úd a není vhodné s ní kamkoliv ukazovat. Thajci věnují největší pozornost hlavě jako nejvyšší části těla - myšleno obrazně i doslovně. Není vhodné komukoliv poklepávat nebo se dotýkat hlavy a to ani při přátelském gestu. Podobně, jestliže sledujete nějaké thajské shromáždění, můžete pozorovat, že mladí lidé se snaží držet hlavy níže než starší a snaží se působit dojmem, že jsou níže než oni. To samozřejmě pokaždé není možné, ale tato snaha se očekává a úsilí se oceňuje.


Veřejné projevy zalíbení

mezi muži a ženami nejsou vhodné. Je sice možno někdy spatřit velmi mladé amerikanizované thajské páry, které se drží za ruce, ale pouze mimo společnosti. Daleko častěji ale uvidíte jak se za ruce vedou dívky, zejména školačky nebo studentky. To je ovšem gesto zcela přátelské.


Projevy špatné nálady

obzvláště na veřejnosti, nevedou zhola k ničemu. Rozzlobený obličej je známkou špatného chování. Požadavky nebo dokonce protesty je nejlepší podávat s úsměvem, spíše jako nesouhlas s něčím nebo ještě lépe jako drobné nedorozumění.


Oslovení

Nesmíte být překvapeni, že budete oslovováni pouze křestním jménem místo příjmení. Před jméno kladou Thajci titul "khun" (pan, paní, slečna). Příjmení jsou v Thajsku teprve nedávný vynález a velice často jsou velice dlouhá a složitá. Thajci mají ovšem rádi oslovení krátká a zvukomalebná a často používají velice krásné přezdívky.






Informace na našich stránkách byly převzaty z následujících zdrojů:
- Kniha PRÁCE V ZAHRANIČÍ, Autor: Tomáš Kadlec a kol.
- Standard ISVS 012 v legislativním rámci stanoveném Usnesením vlády č. 875/2000 a Zákonem 106/1999 Sb.
- Volně přístupné informace na českých internetových serverech
- Překlady volně přístupných informací na zahraničních internetových serverech



Cestujeme levně a bezpečně do zahraničích

Co musíte vědět před cestou
Cestujeme po EU
Podmínky na vycestování z jednotlivých zemí

Dopravní nehody, úrazy, nemoci v zahraničí

Jak vyřešit dopravní nehodu v zahraničí
Mám závadu na vozidle v zahraničí a nevím, kam se mám obrátit
Jak řešit úrazy a nemoci v zahraničí, pobyt v nemocnici

Krach cestovek, policejní vyšetřování, soudy a jiné průsery v zahraničí

Jak řešit krizové situace v zahraničí
Jak řešit nouzové situace v zahraničí
Zkrachovala cestovka, jsem v zahraničí, co dělat?
Unesli mě v zahraničí nebo pohřešuji příbuzného
Dostal jsem pokutu v zahraničí, musím ji platit?
Mám problémy se zaměstnavatelem v zahraničí a potřebuji pomoci
Mám v zahraničí soud a nevím, jak se bránit.
Dopustil jsem se trestného činu v zahraničí a nevím, kdo mi pomůže
Přišel mi email ze zahraničí, že jsem vyhrál milióny. Je to podvod, jak to poznám?

Víza a velvyslanectví v zahraničí

Bez víza skoro do celého světa, ale na jak dlouho?
Velvyslanectví a konzuláty Vás v zahraničí ochrání
Seznam služeb konzulátu a velvyslanectví
Chci získat vízum do jiného státu, ale už jsem v zahraničí, musím kvůli tomu do ČR?
Chci změnit státní občanství


Ztráty a krádeže dokladů a platebních karet, ověřování podpisů a dokumentů

Chci ověřit zahraniční dokumenty v zahraničí, aby platili v ČR
Chci studovat v zahraničí, ale neuznali mi předchozí české studium
Potřebuji ověřit podpis nebo udělat notářsky ověřené kopie svých dokumentů. Kam se mám obrátit.
Ověření podpisů nebo notářsky ověřené kopie
Potřebuji jednat v zahraničí na úřadech a nemám s tím zkušenosti
Mám doklady platné v ČR, ale zahraničí mi je neakceptují, co s tím?
Ztratil jsem pas, byl mi ukraden pas v zahraničí, kam se mám obrátit
Ztráta pasu, občanky v zahraničí, jak to vyřešit.
Ztráta řidičského průkazu, platební karty, kam se obrátit
Zajištění matričních dokumentů

Svatby, dědictví a adopce v zahraničí

Chci se vdát v zahraničí, oženit v zahraničí, jak to udělat?
Chci si změnit jméno v zahraničí
Jak snadno dědit v cizině
Adopce dítěte
Zajistěte si důchod ze zahraničí
Potřebuji pomoci s péčí o dítě či rodinu v zahraničí
Žiji v zahraničí a chci se rozvést, jak to udělat, abych na tom neprodělal/a.
Umřel mi příbuzný v zahraničí a chci ho pohřbít. Jak na to?











Živelné pohromy v zahraničí

Nemohu se kvůli povodním vrátit do ČR a nedostanu se ani na letiště. Jak řešit živelné pohromy